Nukleotidy podporují "Softwarový systém" DNA a IMUNITU
Nukleotidy podporují „SOFTWAROVÝ SYSTÉM“ DNA a imunitu
Nukleotidy jsou stavebním kamenem DNA a nepostradatelnou součástí při buněčném dělení. V našem těle se tvoří a zanikají téměř neustále. Problém s jejich syntézou však nastává, je-li organismus vystaven chorobám či těžkým stresovým situacím. Tehdy jejich podíl rapidně klesá, narušuje se imunita i „softwarový systém“ DNA, který kóduje strukturální i funkční aspekty těla. Denní dávka vhodných nukleotidů tak dokáže podpořit zdraví a ochránit tělo před mnoha onemocněními i projevy stárnutí.
Základní živina pro život
Mnoho odborníků považuje nukleotidy za jednu ze základních živin pro lidský život. Ví to i náš organismus, proto vymyslel několik způsobů, jak si je vyrobit. Využívá k tomu nové buňky, komponenty ze starých buněk a samozřejmě nukleotidy získává i ze stravy. Jejich bohatým zdrojem jsou vnitřnosti zvířat a mořské plody. Proto ne nadarmo naši předkové bohatě konzumovali pečeně i srdce prasat či drůbeže. Věděli totiž, že tyto potraviny dělají dobře jejich zdraví. Nukleotidy, které jsou v nich obsaženy totiž umí každou vteřinu vytvářet nové buňky a ty následně budují a opravují opotřebované tkáně. Navíc také pomáhají při kódování hormonů, enzymů a dalších nenahraditelných tělesných chemikálií. Když je však proces přísunu nukleotidů z nějakého důvodu narušen, všechny zmíněné vnitřní aktivity stagnují, což se nemile projeví na lidském zdraví.
Kdy je třeba doplňovat nukleotidy
Role nukleotidů je v lidském těle fascinující a proto je přirozené, že jsou předmětem vědeckého zkoumání. To ukázalo, že v mnoha situacích přirozená tvorba nukleotidů v organismu nestačí. Proto je třeba jejich množství doplňovat vhodnými potravinami a kvalitními doplňky stravy. A to zejména v období, kdy je tělo vystaveno těžkým zkouškám v podobě chronických onemocnění, virů či zranění. Tvorba nukleotidů se navíc zpomaluje is přibývajícím věkem, proto se je doporučuje užívat seniorům i pacientům s rakovinou a lidem v období rekonvalescence po operačních zákrocích.
Nenahraditelný pomocník při sportování i potravinových alergiích
Ale tvorba této základní živiny je omezena i v období, kdy čelíme vysoké stresové zátěži nebo se snažíme shodit přebytečné kilogramy do plavek. Takže by si je do své denní dávky vitamínů měli přibalit i sportovci a ti, kteří trpí jakýmikoli trávicími obtížemi. Produkce nukleotidů je totiž snížena, pokud tělo bojuje se záněty střev způsobenými alergickými reakcemi na potravinami. Ale také v případě, že trpíte jinými onemocněními trávicího traktu, k nimž patří například Crohnová nemoc.
Podporují imunitu, pohybový aparát i pokožku
Za pravidelný přísun nukleotidů vám poděkují i vaše klouby, vaziva a šlachy. Ty se totiž postarají o pravidelnou opravu poškozených tkání. Nukleotidy jsou také nenahraditelné při posilování imunitního systému a to především v chřipkovém období. Navíc jsou účinným prostředkem i při obraně organismu proti Covid 19. Poslední studie také ukázaly, že vliv těchto zázračných živin má také blahodárný účinek na pokožku. Zmírňuje totiž projevy stárnutí a tak se z něj stává nový anti-aging bojovník spolu s vitaminem C či kolagenem.