Optimalizujte zdraví mozku pro efektivní studium a vysoké pracovní výkony
Optimalizujte zdraví mozku pro efektivní studium a vysoké pracovní výkony
Dieta, spánek, dostatek pohybu a pitný režim nejsou jen klíčem k fyzickému zdraví a atraktivitě, ale také základem pro výkonný mozek. Optimalizace kognitivních funkcí je klíčová zejména v procesu učení a při vysokém pracovním nasazení. Proto vám nyní prozradíme několik triků jak zlepšit paměť před závěrečnými zkouškami i při těžkém manažerském rozhodování.
Pravidelné cvičení mozku
Mozek je sval, se kterým je třeba pravidelně pracovat. Funguje podobně jako náš triceps nebo biceps. Čím vyšší váhy zvedáte, tím lépe se formuje. A jinak to není ani v případě paměťových schopností. Proto pokud potřebujete zvýšit vaši koncentraci na učení rozhodně musíte optimalizovat i zdraví mozku. V první řadě se však zbavte všech zlozvyků, které sice patří ke studiu, ale na zvýšené efektivitě paměti se podepisují spíše opačným způsobem.
Vyhněte se ponocování a hladu
I když studentské časy se neodmyslitelně spojují s nočním životem, před závěrečnými zkouškami byste měli tělu a mozku dopřát odpočinek. Ponocování a nesprávná životospráva totiž tlumí mozkové funkce. Rychle tedy zapomeňte na nesprávné studijní návyky a běžte nejpozději v deset večer do postele. Přes den si dopřejte tři plnohodnotná a výživná jídla spolu s dostatečným pitným režimem. Vyhněte se alkoholu i zvýšeným dávkám kofeinu. Ty vašemu výkonu před zkouškovou komisí zaručeně nepomohou. Spíše investujte do kvalitních výživových doplňků pro podporu paměti. K nim patří například jedinečný extrakt z kůry přímořských borovic PYCNOGENOL®.
Podpořte tvorbu oxidu dusnatého
PYCNOGENOL® dokáže v mozkových buňkách produkovat oxid dusnatý, který stojí za vyšším přívodem kyslíku a živin do jeho buněk. Tento proces je nezbytný pro bezvadné fungování kognitivních funkcí. Mezi ně patří lepší soustředění se a poměť, které jsou v náročném zkouškovém období vystaveny vysokému tlaku. Účinek PYCNOGENOL® Kognitivní myšlení můžete posílit i vyváženou stravou. Proto do svého jídelníčku zařaďte bílé ryby a jogurty, avokádo, brokolici, špenát, celozrnný chléb, hnědou rýži či ovesné vločky. Vyhněte se rafinovaným cukrům a mastným smaženým jídlům. Ty vám zbytečné vezmou energii a zatíží kognitivní schopnosti.
Pravidelně zalévejte mozek i v práci
Ukončením studia však posilování mozku nekončí. Právě naopak. Hledání nové práce a budování kariéry klade na kognitivní funkce další nároky. Proto nezapomínejte na zdravý životní styl a pravidelný trénink paměti i v pracovním nasazení. Účinnými metodami je například učení cizích jazyků či logické hry nebo sudoku. Samozřejmostí by měly být i vhodné výživové doplňky, k nimž patří již zmiňovaný PYCNOGENOL® Kognitivní myšlení. Díky němu se s běžnými manažerskými obtížemi jako je rozhodování, koncentrace či time management popasujete s mnohem větší lehkostí než vaši kolegové.